Awans do II Ligi pierwszej drużyny UKS Dąbrowiak

ARCHIWUM » Awans do II Ligi pierwszej drużyny UKS Dąbrowiak

22.04.2015

Przed meczem mimo swobodnej atmosfery dało się wyczuć zarówno wśród zawodników jak i kibiców napięcie, minimalnie wygrany pierwszy mecz dawał nadzieje na zwycięstwo ale nie dawał poczucia przewagi, zwłaszcza że teraz graliśmy na wyjeździe. Do gry przystąpili Przemysław Korzec, Jarosław Rolak, Piotr Struś i Janek Masternak a mecz oprócz nielicznych widzów obserwowali także prowadzący drużynę Jerzy Przybylik i prezes Jacek Koralewski. Od samego początku oba zespoły postawiły na zdobycie przewagi psychicznej wystawiając swoich mocnych i trudnych do ogrania zawodników. I rzeczywiście o ile na jednym stole Piotr Struś pokazując doskonałą grę poradził sobie wyśmienicie z Mariuszem Pietryszynem o tyle na drugim stole spotkanie Przemysława Korca z Leszkiem Prudelem stało się długim pięciosetowym pojedynkiem. Początkowo przeciwnik Przemysława Korca uzyskał swoim uciążliwym stylem obronnym dużą przewagę, jednak w miarę upływu meczu zmalała ona a o wyniku miał zdecydować piąty set. Ta partia roztrzygnęła się dopiero w grze na przewagi, ale niestety nie na naszą korzyść. Tak więc po 2 grach był remis i nic nie było roztrzygnięte. Ale gdy kończył się pierwszy mecz na pierwszym stole, to na drugim budował już swoją przewagę nad Dariuszem Kneszem Jarosław Rolak. Mimo panującej w hali dość wysokiej temperatury zawodnicy dawali z siebie wszystko, wkrótce też i Rolak przypieczętował zwycięstwo nad Kneszem i poprawił wynik na 2 : 1. Nieoczekiwanie w tym momencie cieżar zwyciężania spoczął na najmłodszym Janku Masternaku, wszyscy, zarówno kibice jak i prezes, prowadzący oraz koledzy z drużyny dopingowali jego spotkanie z Grzegorzem Wichowskim. Janek zaczął dobrze i wygrywając pierwszy set poczuł się pewniej tak że w dalszej części gry mimo trudności dzięki wierze w swoje możliwości, dzięki życzliwym podpowiedziom kolegom z zespołu zwyciężył i poprawił wynik w meczu na 3:1. Tej solidnej zaliczki nie zaprzepaścili już nasi zawodnicy i wygrywając obie gry deblowe zdobyli niezbędne minimum zapewniające awans czyli 5 wygranych partii. Ta sytuacja odebrała chęć do gry przeciwnikom, naszych zaś zawodników zmotywowała tak, że dołożyli parę kolejnych zwycięstw i cały mecz zakończył się bardzo satysfakcjonującym dla UKS Dąbrowiak wynikiem 8 : 2.

Dla całego zespołu UKS Dąbrowiak - Wielkie Gratulacje i Życzenia powodzenia w II Lidze.